Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
25.11.2018

Kvíz: Nejlepší afričtí hráči každého roku dle BBC

(Zdroj obrázku: eurosport.com)

Nedávno byla zveřejněna pětičlenná nominace na cenu pro nejlepšího afrického hráče roku, kterou uděluje BBC. Počátky této ankety sahají do roku 1992, v němž BBC začala tuhle cenu udělovat nejlepšímu africkému sportovci. Roku 2001 se omezila čistě jen na fotbal, a právě od této změny budete psát nejlepší fotbalisty každého roku, kteří byli vybráni do závěrečné nominace.

Styl kvízu je podobný tomu na nejlepší hráče dle ankety Zlatý míč (mimochodem... France Football, který stojí za Zlatým míčem, uděluje od roku 1970 svou vlastní cenu pro nejlepšího afrického hráče roku, to nás ale dnes zajímat nebude). Po spuštění kvízu uvidíte 18 tabulek, pro každý ročník jednu. První tři ročníky zahrnují tři nejlepší hráče daného roku, od roku 2004 již byl užší seznam pětičlenný. Nehledejte v pořadí žádnou souvislost, pouze na prvním místě tabulky je vítěz ocenění, zbytek byl většinou vložen náhodně. Za rok 2018 se vítěze za pár dní teprve dozvíme, poslední tabulka tedy neobsahuje vítěze, ale pět nominovaných. U každého políčka je v levém sloupečku národnost hráče. K dispozici je i dodatečná nápověda, která zobrazí první písmeno jména, pod kterým je hráč známý, a také klub, v němž na konci daného roku působil.

Kolik dokážete získat bodů? :) 

 

Nejlepší afričtí hráči každého roku dle BBC

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? První písmeno jména, pod kterým je hráč známý, a klub, ve kterém na konci roku působil.


Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?