Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
8.6.2019

Kvíz: Dokážete poznat fotbalistky?

(Zdroj obrázku: FOX Sports)

Včera ve Francii odstartovalo osmé Mistrovství světa žen. Dosud všechny kvízy na tomto webu se týkaly výhradně mužského fotbalu. Myslím, že teď je vhodná příležitost to konečně napravit.

V dnešním kvízu bude vašim úkolem podle fotografie fotbalistky napsat její jméno. Jedná se pouze o aktivní hráčky a ve světě ženského fotbalu vesměs o známá jména. Jedenáct z nich zařadil deník The Guardian mezi patnáctku nejlepších hráček za minulý rok, jedna patřila uplynulé sezóny mezi nejlepší na světě, zbylé tři fotbalistky jsou z Česka.

Pod každou fotografií uvidíte národnost hráčky. Pokud si nebudete vědět rady, můžete použít nápovědu, která vám zobrazí její iniciály.

V kvízu jsou použita nepočeštěná jména (bez přípony "ová"), proto prosím na to při zadávání odpovědi myslete. Výjimku pochopitelně tvoří české hráčky.

Máme tu nějaké experty či expertky na ženský fotbal? Dejte nám vědět do komentářů, jak jste dopadli :)

Dokážete poznat fotbalistky?

 


U každé otázky tohoto kvízu lze samostatně využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? Iniciály hráčkyDalší kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?