Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
3.8.2019

Kvíz: Víte, které týmy hrají v sezóně 2019/20 2. nejvyšší soutěže v zemích TOP 5 lig?

(Zdroj obrázku: a2.espncdn.com)

V dnešním kvízu se zaměříme na často opomíjené, ale přesto velice kvalitní fotbalové soutěže. Jedná se o 2. nejvyšší soutěže v Anglii (EFL Championship), Španělsku (La Liga 2),Itálii (Serie B), Německu (2. Bundesliga) a Francii (Ligue 2).

Vaším úkolem bude vypsat co nejvíce týmů, které si právě tyto jmenované soutěže zahrají v nadcházející sezóně. V levém sloupečku je napsán poslední ročník, ve kterém si daný klub zahrál nejvyšší soutěž. Pokud si tým soutěž nikdy nezahrál, je to v levém sloupečku napsáno. Týmy jsou seřazené podle abecedy, al i přesto vám nápověda zobrazí první písmeno každého slova názvu klubu. V levém sloupečku se u některých kolonek nachází hvězdička, která značí, že tým postoupil ze 3. nejvyšší ligy. I u nápovědy se někde nachází hvězdička. Ta značí, že klub nemá pouze jednoslovný název, ovšem klub je známý i pod přezdívkou právě z prvních písmenek názvů.

Kolik bodů se vám podaří nasbíat?

 

Víte, které týmy hrají v sezóně 2019/20 2. nejvyšší soutěže v zemích TOP 5 lig?

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? První písmeno názvu klubu


Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?