Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
26.6.2020

Kvíz: Znáte všechny kapitány slovenské reprezentace?

(Zdroj obrázku: webnoviny.sk)

Prvním zápas odehrála samostatná slovenská reprezentace 2. února 1994 proti domácím Spojeným arabským emirátům a zvítězila 1:0. Od té doby odehrála spoustu zápasů, v nichž ji vedlo také poměrně dost kapitánů. To nás přivádí k dnešnímu kvízu, který nebude nejjednodušší. Některé dlouhodobější kapitány určitě znáte, ale co ty z nich, co byli kapitány jen na jeden či dva zápasy? Dokážete vyjmenovat všechny kapitány slovenské fotbalové historie?

Kvíz obsahuje celkem 27 kapitánů seřazených podle počtu zápasů v této roli, jež nastoupili s kapitánskou páskou od začátku utkání. Kvíz tak nebere v úvahu ty hráče, kteří se stali kapitány až v průběhu utkání.

Po spuštění kvízu uvidíte v levém sloupci počet zápasů hráče v roli kapitána, dále období, kdy daný hráč reprezentoval, a pozici hráče. Hvězdičkou jsou označeni stále aktivní hráči. Samozřejmě můžete využít také nápovědu, která vám v případě stále aktivního hráče zobrazí jeho aktuální klub. V případě hráče, co svou kariéru již ukončil, vám nápověda zobrazí klub, ve kterém hráč odehrál nejvíce zápasů.

Po ukončení kvízu nám nezapomeňte napsat, jak jste v kvízu byli úspěšní a zda se vám kvíz líbil! :-)

Spolu s tímto kvízem vznikl i kvíz na kapitány české reprezentace. Vyzkoušet si ho můžete tady.

 

Znáte všechny kapitány slovenské reprezentace?

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? U stále aktivních hráčů jejich aktuální klub; u hráčů, co již ukončili kariéru, klub, ve kterém odehráli nejvíce zápasů.


Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?