Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace.
14.6.2020

Kvíz: Znáte pravá jména brazilských fotbalistů?

(Zdroj obrázku: ytimg.com)

Kdo by neznal brazilské hvězdy jako jsou Pelé, Ronaldo, Ronaldinho, Kaká, či Cafu. Tato jména jsou ale ve většině případů pouze přezdívky či zkrácená verze skutečných jmen. 

Jedná se o součást jihoamerické kultury, pocházející již z dob portugalské kolonizace. Portugalská jména se totiž skládají z několika jmen, většinou čtyř, ale není výjimkou, že jich je dokonce více. Klasické jméno s příjmením se však nepoužívají - především kvůli tomu, že to není dostatečně osobní, ale také kvůli odlišení s lidmi se stejným příjmením, či prostě kvůli zjednodušení.

Víte například, že Ronaldo i Ronaldinho mají stejné křestní jméno a protože hráli ve stejnou dobu, Ronaldinho převzal přezdívku Ronaldinho (malý Ronaldo)? V tomto kvízu si budete moci vyzkoušet, zda dokážete přiřadit brazilské hráče pod jejich známějšími jmény k jejich reálným jménům. Některá jména jsou jednodušší, některá složitější. Věříme ale, že si s kvízem dokážete poradit. Po skončení kvízu nám váš výsledek napište do komentářů! :-)

 

Znáte pravá jména brazilských fotbalistů?Další kvízy


Dejte přátelům vědět, jak jste dopadli. Povedou si lépe?