Kvíz: Znáte všechny Čechy a Slováky, kteří si zahráli španělskou La Ligu?

Dnešním kvízem pokračuje minisérie kvízů zaměřená na všechny Čechy a Slováky, kteří si zahráli v TOP 5 ligách světa. Dnes se zaměříme na všechny Čechy a Slováky, kteří si zahráli ve španělské La Lize. Kvíz na všechny Čechy v anglické Premier League si můžete vyzkoušet zde a kvíz na všechny Slováky v anglické Premier League si můžete vyzkoušet zde.

Po spuštění kvízu uvidíte v levém sloupci pozici hráče, klub, ve kterém si v Premier League zahrál (případně klub, za který toho nejvíce odehrál) a sezónu/sezóny, které v lize odehrál. Pokud hráč hrál ve španělské lize s přestávkami, je zde uvedeno vždy první a poslední časové období. Hvězdičkou jsou označeni stále aktivní hráči. U hráčů označených hvězdičkou je uveden jejich aktuální klub či poslední klub, ve kterém v La Lize hráli.

Vzhledem k malému počtu hráčů, kteří si v La Lize zahráli od roku 1989, došlo ke sloučení Čechů a Slováků do jednoho kvízu. Celkem je v kvízu 16 hráčů, prvních 7 hráčů jsou Češi, zbylých 9 hráčů jsou Slováci. Dokážete je vyjmenovat všechny? Po skončení kvízu nám napište, jak jste v něm byli úspěšní! :-)

Znáte všechny Čechy a Slováky, kteří si zahráli španělskou La Ligu?

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? Iniciály hráče
Chcete mít uložené výsledky kvízů?
NovějšíKvíz: Kdo s koho?
StaršíKvíz: Dokážete vyjmenovat hráče pod José Mourinhem v jeho první sezóně za Chelsea?