Kvíz: Dokážete seřadit kluby Premier League od toho nejstaršího?

Po kvízu na řazení klubů Bundesligy od toho nejstaršího tu dnes máme formátem stejný kvíz, jen na Premier League. V Bundeslize sice nalezneme nejstarší i nejmladší klub v rámci TOP 5, z hlediska obtížnosti kvízů bude však právě ten dnešní v rámci této série nejobtížnější. Důvod? Nejmladší klub Premier League byl založen už roku 1919... 

Princip kvízu je stejný, jako u toho na Bundesligu. Po spuštění kvízu uvidíte v levém sloupci pomocné datum, v pravém jednotlivé týmy. Vy se pokusíte přeházet týmy tak, jak se vám to bude jevit nejsprávnější a až vaše úpravy ukončíte, necháte si vyhodnotit, jak přesní jste vlastně byli. Samozřejmě, pokud znáte u nějakého týmu přesné datum založení (relativně často se objevuje i v logu), bude to vzhledem k hodnotě v levém sloupci výhoda. Důležité jsou jen roky, nemusíte tedy řešit, zda jeden tým byl založen v červnu a druhý v listopadu - na body to nemá vliv. U některých týmů je sporné, kdy byly založené, případně někde mohlo dojít k přejmenování... V těchto případech jsme většinou použili starší údaj používaný i samotným klubem.

Pokud dnes nedopadnete dobře, nelamte si z toho hlavu. Kvíz je opravdu těžký a jestli neznáte alespoň přibližné roky založení některých týmů, bude to nejspíš hodně o štěstí. I tak budu rád, když to zkusíte a uděláte si alespoň rychlý přehled o stáří klubů. Hodně zdaru a můžete nám dát vědět, jak jste v kvízu dopadli :-)

Dokážete seřadit kluby Premier League od toho nejstaršího?

Bodování

Maximálně možný počet bodů - 80
Správné umístění - 4b
O 1 místo vedle - 3.5b
O 2 místa vedle - 3b
O 3 místa vedle - 2.5b
O 11 míst a více se odečítá 2b
V ostatních případech - 0b
Info: Po spuštění kvízu je možné aktivovat "Swap mód", který vám umožní měnit pouze dvě položky mezi sebou.
Chcete mít uložené výsledky kvízů?
NovějšíKvíz: Nominace na Zlatý míč 2008
StaršíKvíz: Dokážete vyjmenovat nejdražší přestupy Realu Madrid?