Kvíz: Dokážete seřadit kluby La Ligy od toho nejstaršího?

V nedávné době jste si u nás mohli vyzkoušet seřadit německé a anglické týmy dle roku jejich vzniku. Dnes na tyto dva kvízy navážeme a přesuneme se na Pyrenejský poloostrov, kde se hraje La Liga. Nejstarší klub hrající španělskou nejvyšší soutěž vznikl již roku 1890, nejmladší pak o rovných 99 let později.

Princip kvízu je stejný, jako u zmíněných dvou kvízů. Po spuštění uvidíte v levém sloupci pomocné datum, v pravém jednotlivé týmy. Vy se pokusíte přeházet týmy tak, jak se vám to bude jevit nejsprávnější a až vaše úpravy ukončíte, necháte si vyhodnotit, jak přesní jste vlastně byli. Samozřejmě, pokud znáte u nějakého týmu přesné datum založení, bude to vzhledem k hodnotě v levém sloupci výhoda. Důležité jsou jen roky, nemusíte tedy řešit, zda jeden tým byl založen v červnu a druhý v listopadu - na body to nemá vliv. U některých týmů je sporné, kdy byly založené, případně někde mohlo dojít k přejmenování... V těchto případech jsme většinou použili starší údaj používaný i samotným klubem.

Tahle série je hodně těžká a jestli neznáte přibližné roky založení alespoň pár týmů, bude to nejspíš hodně o štěstí. I tak věřím, že bude fajn si to zkusit a udělat si tak alespoň rychlý přehled o stáří klubů. Po skončení kvízu nám můžete dát vědět, jak jste v kvízu dopadli :-)

Dokážete seřadit kluby La Ligy od toho nejstaršího?

Bodování

Maximálně možný počet bodů - 80
Správné umístění - 4b
O 1 místo vedle - 3.5b
O 2 místa vedle - 3b
O 3 místa vedle - 2.5b
O 11 míst a více se odečítá 2b
V ostatních případech - 0b
Info: Po spuštění kvízu je možné aktivovat "Swap mód", který vám umožní měnit pouze dvě položky mezi sebou.
Chcete mít uložené výsledky kvízů?
NovějšíKvíz: Nominace na Zlatý míč 2006
StaršíKvíz: Nejlepší střelci nejlepších lig sezóny 2021/22