(Zdroj obrázku: Paul White / Associated Press)

Kvíz: Dokážete vyjmenovat poslední mistrovské sestavy klubů La Ligy?

Nejspíš jste zaznamenali, že Real Madrid oslavil ligový titul... Věděli jste, že kromě tohoto celku se od začátku milénia radovaly ze španělského primátu pouze čtyři kluby? Dnes se na ně zaměříme, respektive na hráče, kteří nejvíc přispěli k jejich poslednímu získanému titulu.

Kvíz je principiálně stejný jako ten o Bundeslize, který jste si mohli zkusit před dvěma týdny. Po spuštění kvízu uvidíte čtyři tabulky - pro každého šampiona jednu. V každé tabulce je 11 polí pro hráče, kteří v dané ligové sezóně odehráli nejvíce minut, a jedna pro kouče, který s hráči na konci sezóny prožil mistrovskou radost. V levém sloupečku uvidíte základní pozici (B - brankář, O - obránce, Z - záložník, Ú - útočník) sloužící pro orientaci (ne vždy to lze přesně definovat dle základní pozice, proto prosím o schovívavost). Když si nebudete vědět rady, nápověda vám odkryje iniciály fotbalisty.

Aby to bylo trochu zajímavější a museli jste trochu vzpomínat, tak u Realu jsem udělal drobnou výjimku. V kvízu nenajdete nejpoužívanější hráče této sezóny, nýbrž hráče, kteří vykopali předešlý titul.

Jak si povedete? Dejte nám vědět do komentářů níže váš výsledek 😊

Dokážete vyjmenovat poslední mistrovské sestavy klubů La Ligy?

Odpověď:


U tohoto kvízu lze využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za každou další správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? Iniciály hráče
Chcete mít uložené výsledky kvízů?
NovějšíPrémiový kvíz: Kteří hráči měli v sezóně největší vliv na výkony svých týmů?
StaršíPrémiový kvíz: Poznali byste klub, kdybyste stáli přímo před jeho stadionem?