Kvíz: Dokážete správně napsat jména hráčů? #2

V minulém týdnu jste se pokoušeli napsat jména hráčů, která nejsou zrovna nejjednodušší. Tento kvíz měl u vás úspěch, a tak přicházíme hned se druhým dílem. Jak si povedete tentokrát?

Omluvte, že u tohoto kvízu je opět na úvodce Sokratis Papastathopoulos, ale nerad bych prozrazoval hráče v kvízu.

Formát je úplně stejný jako posledně, ale pro případ, že jste první kvíz nedělali... 

Čeká na vás 12 hráčů, jejichž jméno není úplně jednoduché, a vašim úkolem bude je celé napsat správně. V téměř všech kvízech na hráče na tomto webu stačí zadat příjmení, někde dokonce uznáváme více forem (např. Verratti, Veratti, Verrati, Verati), tentokrát si však zkusíte zadat celou používanou formu jména. Nemusíte se bát speciálních znaků (místo ø můžete dát o atd.) nebo háčků či čárek, řešit nebudeme ani velká písmena. V ostatních případech však musíte být přesní.

Máte na to 13 minut, tak doporučuji si hráče rychle projet a vyplnit nejdříve ty, které znáte (a ideálně víte, jak se píší). Pokud si nebudete vědět rady, můžete použít u každého hráče zvlášť nápovědu, která odhalí první písmena jména a zbytek písmen zahalí do hvězdiček. U Sokratise by to tedy bylo S******* P***************.

U každého hráče je uvedena jeho národnost. Pokud je za národností hvězdička, tak to znamená, že se uznává jak globálně používaná verze jména (anglická), tak přejatá česká forma. V těchto případech nápověda odhalí obě formy.

Oproti prvnímu kvízu je tento těžší, protože se v něm vyskytuje pár hráčů, které je z mého pohledu těžší poznat, ale v tom případě vám třeba nápověda pomůže o to víc.

Kolik dokážete získat bodů? Dejte nám vědět do komentářů níže 😊

Dokážete správně napsat jména hráčů? #2

 


U každé otázky tohoto kvízu lze samostatně využít nápovědu. Po spuštění kvízu se tato možnost zobrazí nad počítadlem skóre.
Pozor! Pokud nápovědu využiješ, za správnou odpověď nezískáš bod, ale jen půl bodu.
Co nápověda zobrazí? První písmeno částí jména a vytečkovaný počet dalších písmen
Chcete mít uložené výsledky kvízů?
NovějšíKvíz: Dokážete vyjmenovat nejdražší nákupy klubů Premier League?
StaršíKvíz: Nejčastější spoluhráči Cesca Fabregase